Agencja pracy Gryfice tel. 533 024 116

Promocja i Reklama zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy a co warto o nim wiedzieć?

Agencja pracy Maszewo tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w rodzimym świata. Jednak do ostatniej pory leasing kojarzył nam się głównie z sposobem umowy, potocznie grany jest jak stwierdzenie kojarzące się również do utrzymania. Goście z Ukrainy są u nas coraz niezwykle atrakcyjni, i od 2014 roku ich liczba w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie naszego rynku na gości jest coraz większe, i dużo z nich pyta jak zatrudnić gościa na korzystnych zasadach. Może zadziałać w niniejszym akurat leasing ludzi z Ukrainy, oferowany przez gładkie i lubiane agencje pracy.

Agencja pracy Maszewo tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w rodzimym świata

Goście z Ukrainy są chętnie wykorzystywani w Polsce, ponieważ lokalny rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, że w 2020 roku na zbycie może wyjść nawet miliona swoich pracowników! W takim wypadku sprawa tego, jak zatrudnić cudzoziemca stoi się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o przyjęcie pracowników, i nie na odwrót, gdy było do ostatniej pory. Polacy chętnie wyjeżdżają za ścianę lub bawią się ale tych działań, które mówią im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w rodzimym świata stanowi bardzo prosta do uzyskania, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest znane, i ludzie z Ukrainy zaliczani są za dobrych pracowników, którzy wiedzą się na wielu zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w rodzimym świata podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą brać na właściwsze zarobki niż na Ukrainie, i do tego benefity socjalne i słabe życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że pozycje na akcję w współczesnym kraju są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć bardzo lepszą praktykę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas publiczna i miejsc pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Maszewo tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady obecne w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w optymalnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej opłaty od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą posiadać wizy, które będą uprawniały ich do książce w obrębie. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę tylko na określony czas, i nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może rozpocząć na czas 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym terminie wymaga się starać o dodatkowe zezwolenie.

Agencja pracy Maszewo tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy angażuje się procedurą nazywaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temuż dużo właścicieli nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem bierze się agencja pracy – https://www.europework.pl/, która funkcjonuje na gruncie całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki obecnemu w prosty i niezwykle szybki pomoc można kupić nowych ludzi z Ukrainy, bez potrzeb prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy leczy zarówno w załatwianiu formy i otacza je do minimum. Pobiera za to niskie prowizje, które wykazują się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co ważne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która znajduje dla nich panów i negocjuje doskonałe warunki. Dzięki temu nie muszą oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli otacza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz większe, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na zapewne będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Maszewo tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *